Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W dniu 10 grudnia br odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z Wigilią Miejską. Były stragany zaopatrzone świątecznie, były kolędy i choinka. Nie mogło zabraknąć Straży Miejskiej,             aby było bezpiecznie.
 

KONTROLE MIEJSC GDZIE MOGĄ PRZEBYWAĆ BEZDOMNI

Funkcjonariusze Straży Miejskiej od połowy listopada sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

Więcej…
 

ŁABĘDŹ

W dniu wczorajszym do Straży Miejskiej w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie             o utrudnionym ruchu pieszych z powodu łabędzia.  Ptak siedział sobie spokojnie na Moście Elizy. Nie był jednak przyjaźnie nastawiony do ludzi, którzy próbowali przejść mostem. Swoje niezadowolenie z ich obecności manifestował sykiem i rozłożonymi ( dużymi ) skrzydłami.
Więcej…
 

DLACZEGO NIE WOLNO WRZUCAĆ POPIOŁU DO KONTENERA NA ŚMIECI

To co widać na załączonym zdjęciu to ...... kontener na śmieci. Zamieszczamy to zdjęcie ku przestrodze. Pojemnik, od którego mogły się zająć pobliskie zabudowania. Z głupoty i nie przestrzegania regulaminu może stać się wielka tragedia, w której ludzie tracą domy a nawet życie i zdrowie.
Ponadto Regulamin utrzymania czystości w gminie mówi:
§ 2. 1. Na każdego właściciela nieruchomości nakłada się obowiązek
4) utrzymywania terenów, na których znajdują się urządzenia służące do zbierania odpadów komunalnych oraz samych urządzeń w odpowiednim stanie porządkowym, sanitarnym i technicznym.
 

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

W dniu 07/11/2016r około godz. 17:30 (zmrok) patrol Straży Miejskiej przejeżdżając pomiędzy miejscowością Retno a Strumienno, poza terenem zabudowanym zauważył dwie nastolatki w wieku 14-15 lat, które szły prawidłową stroną pobocza ale nie miały żadnego elementu odblaskowego.
Dziewczyny były  mało widoczne dla kierujących pojazdami. Patrol zatrzymał się, wręczył  opaski odblaskowe oraz pouczył nastolatki,
że poza terenem zabudowanym należy nosić odblaski dla własnego bezpieczeństwa.
Pamiętajmy taki odblask sprawi, że jesteśmy widoczni dla kierowców i może uratować życie.

 

AKCJA ZNICZ


Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim również w tym roku przyłączyła się do policyjnej akcji "Znicz".

 


Strona 2 z 39