Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

Bezpieczne ferie

                Co każde dziecko wiedzieć powinno

 Każde dziecko musi wiedzieć, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną dlatego też powinno znać zasady postępowania w różnych miejscach, czy w różnych sytuacjach życiowych, aby uniknąć zagrożeń jakie mogą w nich wystąpić. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przygotowaliśmy kilka informacji przydatnych tak dla rodziców jak i dla ich pociech.

Więcej…
 

Płoszenie dzików w rejonie ul. Jaskółczej

Drukuj
 

Kontrola sprzedawców fajerwerków

W dniu 30 grudnia 2015 roku strażnicy Straży Miejskiej w Krośnie Odrzańskim wspólnie z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Pożarnej przeprowadzili kontrole punktów sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. W wyniku przeprowadzonych czynności nałożony został jeden mandat karny.
 

Uwaga na zabawy z petardami

Drukuj
Zbliża się okres świąteczno-noworoczny, który tradycyjnie obfituje w uroczystości, podczas których wykorzystywane są różnego rodzaju środki i materiały pirotechniczne. Jak wynika ze strażackich statystyk nieumiejętne obchodzenie się z tymi materiałami każdego roku jest przyczyną wielu pożarów i nieszczęśliwych wypadków.

Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla wszystkich mieszkańców miasta miły i bezpieczny. Od wielu lat nieodłącznym akcentem tego okresu są fajerwerki, które mimo swojej atrakcyjności – przy niewłaściwym ich używaniu – mogą być przyczyną wielu kłopotów.

Więcej…
 

podziekowanie

 

Turniej Bezpieczna Zerówka

Turniej Bezpieczna Zerówka rozstrzygniętyWe wtorek – 24 listopada w SP nr 2 w Krośnie Odrzańskim odbył się IX Turniej Bezpieczna Zerówka na szczeblu powiatu. Wzorem lat ubiegłych poprzedzony był eliminacjami na szczeblu rewiru, które odbyły 10. 11 w Dzikowie dla miasta i gminy Gubin oraz 23.11.2015 r. w Krośnie Odrzańskim dla Krosna Odrzańskiego i pozostałych gmin powiatu. Zwycięskie sześć trzyosobowych grup przeszło dalej i pokonywało kolejne zadania, by wywalczyć o miejsce w finale. Do zadań przedszkolaków należało udzielenie odpowiedzi na zadane im pytanie związane z bezpiecznym zachowaniem się na drodze, w domu czy też na podwórku. Ponadto policjanci i strażnicy miejscy sprawdzali jak dzieci radzą sobie w praktyce. W szczególności oceniali umiejętności dzieci w przechodzeniu przez jezdnię oraz poruszaniu się po drodze, gdy nie ma chodnika, jak również sprawdzali czy dzieci podłączą czajnik do uszkodzonego gniazdka elektrycznego. Wszystkie dzieci odpowiedziały na zadane im pytanie bezbłędnie. Trochę gorzej było już z praktyką, która daje nam wszystkim wiedzę w jakim obszarze należy więcej pracować z dziećmi i w jaki sposób je uczyć, by w rzeczywistości nie popełniały już błędów. Walka o miejsca była wyrówna i nie obeszło się bez dogrywki.

źródło KPP Krosno Odrzańskie

 http://www.krosno.lubuska.policja.gov.pl/serwis-informacyjny/aktualnosci/item/2689-turniej-bezpieczna-zerowka-rozstrzygniety

 


Strona 10 z 39