Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

Ranne zwierzę

W dniu 27 kwietnia 2016r około godz. 19.00 Straż Miejska               w Krośnie Odrzańskim otrzymała nietypowe zgłoszenie dotyczące najprawdopodobniej rannego szopa pracza leżącego przy drodze krajowej     nr 32 w okolicy miejscowości Nowy Zagór. Na miejscu ustalono ,iż miejsce  gdzie znajdowało się zwierzę znajduje się na terenie leśnym gminy Dąbie więc poza obszarem działania Straży Miejskiej w Krośnie Odrzańskim . Z uwagi na brak kontaktu ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Brzózka strażnicy miejscy dysponując odpowiednim sprzętem do wyłapywania min kotów, mając na uwadze dobro rannego zwierzęcia podjęli udaną próbę jego złapania. Szopem  zaopiekowała się  i przetransportowała do schroniska dla dzikich zwierząt w Zielonej Górze mieszkanka gminy Dąbie.
 

Wspólne patrole

Rozpoczęliśmy kontrole akwenów wodnych. wspólne patrole straży miejskiej, policji i społecznej straży rybackiej mają na celu ochronę wałów przeciwpowodziowych oraz zapobiegać kłusownictwu.   Funkcjonariusze zaprzyjaźnionych formacji w szczególności będą zwracać uwagę na  zaśmiecanie wody i terenów wokół rzek i jezior. Problem ten dotyczy tak wędkarzy jak i osób wypoczywających na łonie natury.

Więcej…
 

Nie wypalaniu traw

 

BEZPIECZNA WIELKANOC

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy  o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Aby nadchodzące Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Oto kilka rad, które mogą sprawić, ze nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

źródło: KGP

 http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/124006,Bezpieczna-Wielkanoc.html

Więcej…
 

Nasz akcent w II Ultramaratonie Zielonogórskim

Email Drukuj

 W dniu 27.02.2016r w Zielonej Górze odbył się II Ultramaraton Zielonogórski Nowe Granice w którym wystartował również nasz kolega Artur Baturo. Trasa biegu to dystans 103km granicami nowej gminy Zielona Góra którą to nasz kolega pokonał w czasie 13 godzin i 48 sekund co dało mu 59 miejsce w klasyfikacji open mężczyzn. Bieg ukończyło 114 ultramaratończyków. Dla naszego kolegi był to debiut w biegu na takim dystansie.  Artur Baturo przygodę z bieganiem rozpoczął trzy lata temu. Jest on nielicznym jeżeli nie pierwszym mieszkańcem naszej gminy który pokonał taki dystans.

Link do strony zawodów http://nowegranice.pl/aktualnosci/ 

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 22-27 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje tydzień pomocy, by zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

 W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

 

Ośrodki w województwie lubuskim, w których świadczona jest pomoc i udzielane są informacje to:

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna z Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Słoneczna 63,
66-400 Gorzów Wlkp.
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 95/7225440, fax 95/7201475.

 Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny „Żar”
ul. Wrocławska 5, 68-200 Żary
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 68 470 14 44, 699 902 860.

Źródła:
Ministerstwo Sprawiedliwości
pokrzywdzeni.gov.pl

 

 http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/Tydzien_Pomocy_Osobom_Pokrzywdzonym_Przestepstwem/idn:15079.html

źródło: LUW

 


Strona 9 z 39