Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

Ogłoszenia - tak - ale nie w miejscach zabronionych

W dniu 22.06.2016 r.podczas patrolowania ulic naszego miasta, patrol Straży Miejskiej zauważył ogłoszenia o sprzedaży w miejscach zabronionych. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę wykroczenia. Oprócz kary zgodnej z kodeksem wykroczeń winowajcy nakazano usunąć wszystkie ogłoszenia jakie zawiesił na terenie miasta.

Więcej…
 

Rybobranie

"Rybobranie 2016" dobiegło końca. W trakcie trwania imprezy nie odnotowano żadnych zdarzeń. Nad bezpieczeństwem czuwały wszystkie służby znajdujące się na terenie Krosna Odrzańskiego tj. Straż Miejska, Policja, Straż Rybacka, Straż Graniczna, OSP.Wspólne działanie wszystkich, zapewniło spokój i bezpieczeństwo podczas imprezy.

Więcej…
 

Kontrole w strefie zamieszkania

Straż Miejska kontroluje strefę zamieszkania z uwagą              na przepisy ruchu drogowego. Przypominamy, że w strefie zamieszkania:
  • Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
  • Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
  • Progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi.
  • Opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego,
  • Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami
 

Bezpański pies ? niekoniecznie

Taki oto pies biegał po ul. Metalowców. Szczeniak został wyłapany przez funkcjonariuszy SM      i przewieziony do lecznicy weterynaryjnej.  Jego zdjęcie trafiło na fb aby łatwiej  zlokalizować właściciela. Opiekun szczeniaka był bardzo szczęśliwy                    z odnalezienia pupila, który to jak  niesforny "maluch" wymkną się na spacerze. Właściciele psiaka zostali zobowiązani do właściwej opieki nad nim          aby nie mógł się ponownie "się  wymknąć" i hasać wolno.
 

Pomogli

 Starsza Pani, która przyszła do biblioteki straciła orientację i nie wiedziała jak ma dotrzeć do swojego domu. Przyczyną dezorientacji jak się okazało był w głównej mierze upał. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania i odwieźli kobietę do domu. Pamiętajmy aby w czasie upałów pić dużo płynów.
 

Interwencja

Do Straży Miejskiej w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o zwierzęciu, które zaplatało się na przypiętym łańcuchu oraz prawdopodobnie nie ma dostępu do wody. na miejscu funkcjonariusze "uwolnili" krowę - odplątując łańcuch. Dostęp do pojemnika z wodą jałówka miała. Właściciel zwierzęcia zobowiązał się do częstego doglądania krowy        na pastwisku.
 


Strona 7 z 39