Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

Zablokowana ścieżka rowerowa

W dniu Straż Miejska patrolując teren gminy napotkała konar leżący na ścieżce rowerowej oraz częściowo na jezdni.Informacja o awarii została przekazana do właściwej instytucji celem usunięcia przeszkody.
 

Ogólnopolska akcja "Bezpieczne Wakacje"

"Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.(..) Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne."

 WAŻNE TELEFONY na Bezpieczne Wakacje.pl

112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300
Grupy GOPR Beskidzka - 33 82 96 900 Bieszczadzka - 13 46 32 204 Jurajska - 34 31 52 000 Karkonoska - 75 75 24 734 Krynicka - 18 47 77 444
Podhalańska - 18 26 76 880 Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414

poniżej link do strony

 https://www.bezpiecznewakacje.pl/

źródło: bezpieczne wakacje.pl

 

Kontrola akwenów wodnych

Lato w pełni, pogoda dopisuje,  nic więc dziwnego, że akweny wodne cieszą się powodzeniem. W ubiegłym tygodniu straż miejska wspólnie ze strażą rybacką przeprowadziła kontrolę obszarów wodnych. Wszystkim wypoczywającym na łonie natury przypominamy, że pozostawienie po sobie śmieci jest wykroczeniem z art. 145 kodeksu wykroczeń za które grozi grzywna w postaci mandatu karnego do 500,00 złotych ( w sądzie rejonowym do 5000,00).
 

Podziękowania dla funkcjonariuszy

Drukuj
27.06.2017 na sesji Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim Burmistrz Marek Cebula podziękował funkcjonariuszom za  błyskawicą akcję, która uratowała ludzkie życie. Kilka dni później również najbliższa rodzina uratowanego mężczyzny przyszła                    z podziękowaniami. Życie ludzkie jest wartością najwyższą i nie ma ceny dlatego też nie bądźmy obojętni na to co dzieje się wokół nas.
 

Przed wakacjami – co warto wiedzieć? ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka

Asertywność. Jeden z najwyższych aktów odwagi. To umiejętność odmawiania, szczególnie w sytuacjach ryzykownych lub wręcz głupich.

Bezpieczeństwo. Wyścigi rowerowe? Tak, ale wyłącznie w specjalnie wytyczonych miejscach. Skoki do wody? Tak, ale tylko pod okiem ratownika. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy sprawi, że będzie trwać dłużej.

Ciekawość. Cecha, którą należy pielęgnować i doceniać, ponieważ rozwija i kształtuje. Koniecznie chcesz sprawdzić czy opuszczona studnia jest głęboka? To już nie ciekawość, a głupota.

Duma. Świadomość, że sprzeciwienie się kolegom, nie sprawi, iż zostanie się odtrąconym. Jeżeli mamy poczucie własnej wartości, na pewno tak się nie stanie.

Emocje. Nie daj się im ponieść. Koledzy naciskają, żebyś zrobił coś niebezpiecznego, słyszysz śmiech i niemiłe komentarze? Wytrzymaj, powiedz, że tego nie zrobisz, zasugeruj innym, że również nie powinni ryzykować swojego zdrowia i życia.

źródło:  http://brpd.gov.pl/aktualnosci/przed-wakacjami-co-warto-wiedziec-alfabet-bezpiecznych-wakacji-rzecznika-praw-dziecka

Więcej…
 

Błyskawiczna akcja funkcjonariuszy uratowała życie

Funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolując miasto zauważyli mężczyznę, który słaniając się na nogach upadł. Strażnicy zareagowali natychmiast. Sprawdzili funkcje życiowe , a następnie ułożyli poszkodowanego w pozycji bezpiecznej . Wezwali pogotowie ratunkowe przez cały czas monitorując funkcje życiowe. Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego stracił przytomność, a następnie puls i oddech . Funkcjonariusze podjęli  resuscytację krążeniowo – oddechową .Oddech       i puls został przywrócony. Dalszą reanimację prowadzili wspólnie ratownicy medyczni i strażnicy ( tym czasie pacjent ponownie stracił oddech i puls).       Udało się.

- mężczyzna został zreanimowany i za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego trafił do szpitala.

Więcej…
 


Strona 6 z 39