Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim

AKCJA PREWENCYJNA " BEZPIECZNE CMENTARZE"

W dniach 31.10.2016 - .2.11.2016 r funkcjonariusze Straży Miejskiej w Krośnie Odrzańskim przeprowadzili akcję pod nazwą " Bezpieczne Cmentarze". Akcja ta miała na celu zapobieganie kradzieżom oraz aktom wandalizmu. Strażnicy w godzinach południowych i wieczornych patrolowali cmentarz. Działania te miały charakter prewencyjny.

Więcej…
 

POSPRZĄTAJ PO SWOIM PSIESKU, BO ON TEGO ZROBIĆ NIE MOŻE. A JAK TEGO NIE CHCESZ ZROBIĆ TO STRAŻ MIEJSKA CI POMOŻE

OSTATNI KRZYK MODY SPRZĄTAJ PSIE ODCHODY - pod takim hasłem w minioną środę odbył się happening, organizowany przez przedszkola z naszej gminy. Skoro dzieci wiedzą , że należy sprzątać po swoich pupilach niespodzianki przez nich pozostawione to należy wierzyć, że dorośli nie dadzą się zawstydzić swoim pociechom i również będą stosować się do haseł skandowanych przez dzieci.

Więcej…
 

Akcja prewencyjna

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili akcje prewencyjną pod szkołami usytuowanymi na terenie naszej gminy. Celem akcji było wyeliminowanie sytuacji tworzonych przez kierowców wysadzających dzieci         
pod szkołami tuz przed godziną 8.00 - czyli przed rozpoczęciem lekcji. Zatory na drodze/ korki zatrzymywanie pojazdu na pasach czy na wysokości barierek ochronnych - w wyniku czego uczeń musiał taką barierkę przekroczyć są pod placówkami oświatowymi na porządku dziennym. Żaden z rodziców nie zdaje sobie sprawy, że oprócz naruszenia prawa o ruchu drogowym tworzy realne zagrożenie na drodze i to właśnie dla swojego własnego dziecka. W czasie przeprowadzonej akcji prewencyjnej okazało się, że jednak w rejonie szkół są miejsca gdzie można się zatrzymać i wysadzić swoja pociechę bez łamania przepisów i narażania jego życia i zdrowia. Oby tylko nauka nie poszła w las. 
 

DZIKIE WYSYPISKO

Straż Miejska w Krośnie Odrzańskim dostała informacje od mieszkańca naszej gminny o dzikim wysypisku.Strażnicy na miejscu stwierdzili, że ktoś po prostu sprzątał mieszkanie/strych/piwnicę. Tam było wszystko. Od ubrań i drobnych sprzętów elektronicznych po meble i zabawki. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w trakcie przeprowadzonych czynności ustalili skąd pochodzą śmieci i kto jest sprawcą zanieczyszczenia terenu w rejonie kanału Odry. Sprawca wykroczenia został ukarany wysokim mandatem karnym i został zobowiązany do uprzątnięcia „bałaganu"  jaki zrobił i pozbycia się odpadów w sposób legalny – czyli oddać je do pszok-u .Teren został uprzątnięty.
 

ZABEZPIECZENIE SZTAFETY GUBIN KROSNO ODRZAŃSKIE

W miniony weekend na terenie powiatu krośnieńskiego odbył się "BIEG PO ZDROWIE". Biegi sztafetowe z Gubina do Krosna Odrzańskiego, których organizatorem było Starostwo Powiatowe, a w zabezpieczeniu brały udział wszystkie służby zlokalizowane na terenie naszej gminy również Straż Miejska.
 

KONTROLE NA UL. WOP I PRĄDZYŃSKIEGO

Straż Miejska prowadzi cykliczne kontrole przestrzegania przepisów ruchu drogowego na ul. WOP oraz ul. Prądzyńskiego w Krośnie Odrzańskim. Kontrole te mają na celu wyegzekwowanie,                od zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, przestrzeganie umieszczonych tam znaków  B-1! czyli " zakaz ruchu w obu kierunkach". Przypominamy,    iż za niestosowanie się do ww znaku grozi grzywna w postaci mandatu karnego w wysokości do 500,00 zł oraz 5 punktów karnych.
 


Strona 3 z 39